Obesitas

Gezondheid en zorg

We worden levensgevaarlijk dik. De cijfers spreken voor zich: bijna de helft van de Nederlandse volwassenen heeft inmiddels overgewicht. Geschat wordt dat in 2040 al 62 % van de mensen overgewicht heeft. Het wordt dus hoog tijd dat we onze leefstijl aanpassen. Maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Ongezond voedsel is overal om ons heen en we worden dagelijks verleid om het te eten. Zijn we hier wel tegen bestand of moeten er drastische maatregelen komen om onze obesogene omgeving aan te pakken?  Zoals gezonde scholen, bedrijfskantines en ziekenhuizen? Of zijn de belangen te groot om echt in te grijpen?

Lees verder
Verkenning Research Opnames Uitzending

Status onderzoek

Uitzending

Hoe maken we onze omgeving gezonder in de strijd tegen overgewicht?

Deel jouw ervaring Blijf op de hoogte
Uitzending is geweest op maandag 03 februari 2020 om 22:15  NPO2

635 tips

ontvangen

Gezondheid en zorg / Obesitas

Oproep: Moeten scholen en ziekenhuizen een gezonde omgeving worden?

Op veel plekken worden we verleid tot een ongezonde hap en dit werkt overgewicht in de hand. Moet het aanbod van eten in scholen, ziekenhuizen en sportverenigingen gezonder? En moet de overheid daar regels aan stellen? Wat zie jij in jouw dagelijkse omgeving van al het aanbod? Stuur ons foto’s of tip ons!
Deel jouw ervaring

Huub Floor

Verslaggever

Deel jouw ervaring

Artikelen in dit onderzoek

Toon meer

Uitzendingen

Aankomen na je maagverkleining

maandag 03 februari 2020

Per jaar krijgen duizenden mensen een maagverkleining en vallen enorm af. Maar een paar ja na de maagverkleining komen veel mensen toch weer aan. Waarom werkt een maagverkleining niet voor iedereen?

Bekijk uitzending

Overgewicht: De verleiding van de ongezonde hap

zondag 17 maart 2019

Journalistiek programma dat onderzoek doet naar maatschappelijke kwesties, naar aanleiding van uw tips.

Bekijk uitzending

Deel dit onderzoek


Dit onderzoek is in handen van

Huub Floor

Verslaggever

huub.floor@kro-ncrv.nl

Karen Geurtsen

Redacteur

karen.geurtsen@kro-ncrv.nl

Odette Joosten

Verslaggever

odette.joosten@kro-ncrv.nl

Judith Meulendijks

Redacteur

judith.meulendijks@kro-ncrv.nl

André Nelis

Redacteur

Andre.nelis@kro-ncrv.nl

Marjolein Schut

Redacteur

marjolein.schut@kro-ncrv.nl